Arkusz obserwacji zajęć w sali i na placu zabaw, z którego można wywnioskować, czy zarówno nauczyciel, jak i pracownicy niepedagogiczni wzmacniają pozytywne zachowania dzieci, a także reagują na zachowania niepożądane. Przykładowe narzędzia ewaluacji wewnętrznej w wymaganiu: Respektowane są normy społeczne. Według nowego rozporządzenia w przedszkolu ewaluacja wewnętrzna dotyczyć ma tych obszarów pracy przedszkola, które w wyniku nadzoru pedagogicznego z poprzedniego roku wymagają poprawy. Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. nr 168 poz. 1324 ze zm.), z uwzględnieniem nowelizacji z dnia 10 maja 2013 r.

Przedmiot ewaluacji wewnętrznej - Respektowane są normy społeczne. Arkusz obserwacji zajęć w sali i na placu zabaw - strona 1 z 3
Przedmiot ewaluacji wewnętrznej - Respektowane są normy społeczne. Arkusz obserwacji zajęć w sali i na placu zabaw - strona 2 z 3
Przedmiot ewaluacji wewnętrznej - Respektowane są normy społeczne. Arkusz obserwacji zajęć w sali i na placu zabaw - strona 3 z 3