[X]

Zaloguj się lub zarejestruj konto

Aby uzyskać dostęp do swojego konta i zgromadzonych zasobów portalu, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się i zacznij korzystać już dziś.

O nas

Zarządzanie przedszkolem to nie łatwe zadanie. W tej specyficznej mikrospołeczności, w której wrażliwość dzieci, troska rodziców i zapał nauczycieli kształtują charakter przedszkola i jego atmosferę, musi się znaleźć miejsce na regulaminy, plany, ocenę i ewaluację. Takie są wymogi prawa i trudno im odmówić słuszności.

Każdy dyrektor przedszkola musi nadać swojej placówce ramy organizacyjne, realizować wymagania MEN, ale i uwzględniać oczekiwania rodziców. Za każdym razem punktem wyjścia jego działań jest właściwie opracowana dokumentacja.

Przygotowanie planu nadzoru pedagogicznego, projektu ewaluacji, zebranie narzędzi ewaluacyjnych, arkuszy kontroli i raportów to angażujące zadania. I trudno uciec od myśli, że ten czas można by poświęcić dzieciom i pracy dydaktycznej.

Jednak długie godziny spędzone przy biurku nie muszą być tylko wypełnianiem formalności. Przygotowana przez dyrektora dokumentacja może odzwierciedlać jego zaangażowanie w rozwój i właściwe funkcjonowanie przedszkola.

Tak powstały materiały udostępnione Państwu na portalu www.nadzorwprzedszkolu.pl. Jest to efekt doświadczeń i przemyśleń wielu ambitnych dyrektorów, którzy w całej dokumentacji nadzoru pedagogicznego starali się kształtować wymarzony przez siebie sposób funkcjonowania przedszkola.

Dzięki temu zgromadzone w serwisie plany nadzoru, projekty ewaluacji, koncepcje pracy oraz liczne ankiety i arkusze kontroli mogą być wykorzystane przez dyrektorów szukających inspiracji bądź zaufanego wzorca.

O zgodność z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej i aktualność wszystkich dokumentów dbają eksperci i prawnicy, którzy czekają także na Państwa pytania. Ich wieloletnie, bogate doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi pomoże rozwiązać wątpliwość każdego dyrektora przedszkola.

Zachęcam również do kontaktu z redakcją serwisu. To właśnie dzięki Państwa sugestiom, możemy stale wzbogacać zawartość portalu, dbając o to, aby opracowywana dokumentacja oparta była na prawdziwych przykładach funkcjonowania przedszkoli w warunkach prawnych określonych przez Ministra Edukacji Narodowej.

Hanna Warchałowska
Redaktor prowadząca


Dyrektor Przedszkola
Kasztanowe Ludki